SPRAWDŹ NASZĄ BESTSELLEROWĄ KOLEKCJĘ

prawidłowe nakładanie kremu pod oczy, jak nakładać krem pod oczy,

Nakładanie kremu pod oczy – jak to robić dobrze?

Jak nakładać krem pod oczy? To żadna filozofia, prawda? Wklepujesz krem w okolicach oczu i po sprawie. A jednak stosowanie kremu pod oczy skrywa więcej tajemnic, niż może się wydawać na… pierwszy rzut oka 😉 Sprawdź, jak poprawnie nakładać krem pod oczy, żeby nie zmarnować ani kropli jego dobroczynnego działania.

Jak przygotować skórę przed nałożeniem kremu pod oczy?

Pierwszy krok to prawidłowe przygotowanie skóry wokół oczu na nałożenie kremu. Co powinno składać się na ten etap?

  1. Oczyszczanie 

Jeśli skóra pod oczami nie będzie gotowa na krem, nie wchłonie wszystkich składników odżywczych. Dlatego najpierw dokładnie oczyść skórę z makijażu, nadmiaru sebum i złuszczonego naskórka. Najlepiej użyj delikatnego preparatu myjącego, który rozpuści makijaż i brud bez pocierania skóry wokół oczu, co może ją podrażnić. Zanim nałożysz krem pod oczy, upewnij się, że skóra jest całkowicie sucha.

Pamiętaj, że skóra pod oczami jest delikatniejsza niż w innych partiach twarzy. Jeśli nałożysz krem pod oczy na niewłaściwie oczyszczoną skórę, preparat może wejść w reakcję z pozostałościami makijażu i wywołać podrażnienia. 

  1. Tonizowanie 

Przed nałożeniem kremu pod oczy stonizuj skórę pod oczami. Dzięki temu przywrócisz jej prawidłowe pH. To ważne, bo skóra o właściwym odczynie lepiej wchłania krem. Tonizowanie skóry ma też inne zalety:

  • Usunie ze skóry resztki makijażu i sebum, których nie usunęło oczyszczanie.
  • Uspokoi skórę pod oczami i złagodzi podrażnienia.
  • Dostarczy skórze substancji nawilżających.

Do tonizowania skóry wokół oczu najlepiej wybierz hydrolat lub tonik oparty na roślinnych wyciągach. Takie preparaty działają naprawdę łagodnie.

  1. Masaż

Chcesz ułatwić działanie kremowi pod oczy? Nie zapomnij o masażu! Okrężne ruchy opuszkami palców i delikatne poklepywanie pobudzą mikrokrążenie. Dzięki temu aktywne składniki kremu zostaną szybciej rozprowadzone w skórze. Masaż usprawni także przepływ limfy, co zmniejszy podpuchnięcia i worki pod oczami.

nakładanie kremu pod oczy

Jak poprawnie nakładać krem pod oczy – instrukcja krok po kroku

Czas na gwóźdź programu, czyli nakładanie kremu pod oczy. Niestety można tu popełnić parę błędów, które obniżą skuteczność kremu.

Ilość produktu

Im więcej, tym lepiej? Podczas aplikacji kremu pod oczy, zapomnij o tej zasadzie. Nakładanie zbyt dużej ilości kremu pod oczy może zatkać pory skóry, a to doprowadzi do powstawania zmian skórnych – trądziku czy prosaków (białych grudek). Poza tym zbyt duża ilość kremu może przedostać się do oczu i podrażnić spojówki. Ile kremu nakładać pod oczy? Kropelka wielkości główki od szpilki w zupełności wystarczy.

Technika aplikacji

Krem pod oczy najlepiej nakładać, delikatnie wklepując go w skórę opuszkami palców. Taka technika aplikacji nie naciąga skóry wokół oczu i kontynuuje masaż, który wspomaga przepływ limfy. Dzięki temu walczy z podpuchnięciami i wspomaga wnikanie kremu w skórę. Wklepywanie pomoże Ci także równomiernie rozprowadzić krem na całej powierzchni skóry wokół oczu. 

Do nakładania kremu pod oczy możesz także użyć specjalnego aplikatora. Może mieć kształt szpatułki, pędzelka lub rollera. Dzięki aplikatorowi ograniczysz przenikanie do kremu bakterii, jakie mogą znajdować się na palcach rąk. 

Aplikator typu roller świetnie nadaje się do drenażu limfy wokół oczu, co zmniejsza podpuchnięcia i worki pod oczami. Mały tip – włóż aplikator na noc do lodówki. Dzięki temu poranny masaż skóry wokół oczu cudownie orzeźwi skórę i pobudzi krążenie.   

Strefy, na które należy zwrócić uwagę

Nazwa preparatu jest nieco myląca, bo kremu pod oczy nie nakładamy wyłącznie pod oczy, ale także na górnej powiece oraz po bokach oczu. Warto przy tym pamiętać o paru zasadach:

  • Na dolnej powiecie powinniśmy wklepywać krem od zewnętrz do wewnątrz. Na górnej powiecie odwrotnie – wklepujemy krem od wewnętrznego kącika oka do zewnątrz. 
  • Nakładając krem na górnej powiecie, omiń ruchomą część powieki i nałóż krem tylko pod łukiem brwiowym.
  • Nie zapomnij wklepać kremu w zewnętrznych kącikach oka. To tam tworzą się kurze łapki, dobrze jest więc rozmasować to miejsce.

Zobacz również ten artykuł: Krem na zmarszczki pod oczy: wiemy, czego potrzebuje Twoja skóra

Jak unikać podrażnień

Zdarza się, że jakiś krem do oczu Cię podrażni – wywoła łzawienie czy zaczerwienienie spojówek. Może to być oczywiście wina nadwrażliwości na jakiś składnik kemu. Jednak sprawdź, czy właściwie nakładasz krem. Kremu pod oczy nigdy nie nakładaj tuż przy linii rzęs ani górnych, ani dolnych, bo krem może dostać się do oczu i je podrażnić. Wystarczy, że nałożysz krem nad kością policzkową i pod łukiem brwiowym – skóra sama przetransportuje składniki odżywcze tuż pod oczy.

Jak łączyć krem pod oczy z innymi produktami pielęgnacyjnymi?

Ogólna zasada nakładania kosmetyków jest taka, że najpierw nakładamy najlżejsze preparaty, a potem te bardziej treściwe. Krem pod oczy ma zazwyczaj lżejszą konsystencję od kremów do twarzy, więc nakładamy go jako pierwszy. Jeśli najpierw nałożysz krem do twarzy, składniki kremu pod oczy nie będą miały siły przedostać się do skóry i nie zadziałają.

W pielęgnację skóry wokół oczu możesz także włączyć serum pod oczy. Serum ma postać płynu lub żelu, więc w tym przypadku najpierw nakładasz serum, a potem dopiero krem pod oczy. Przed nałożeniem kremu poczekaj, aż serum dokładnie się wchłonie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, w jakiej kolejności nakładać kosmetyki pielęgnacyjne, przeczytaj nasz artykuł Kolejność nakładania kosmetyków – aplikacja krok po kroku

Czy możesz zrezygnować z kremu pod oczy i zastąpić go kremem do twarzy? Zdecydowanie lepiej wybrać kosmetyk przeznaczony specjalnie pod oczy. Minimalizujesz w ten sposób ryzyko podrażnień.

Pamiętaj, że skóra wokół oczu wymaga lepszego nawilżenia i odżywienia niż skóra na reszcie twarzy. Dlatego kremy pod oczy mają z reguły bogatszy skład i bardziej skoncentrowane dawki substancji odżywczych niż kremy do twarzy.

Czy warto stosować krem pod oczy w różnych porach dnia?

Kiedy nakładać krem pod oczy – rano czy wieczorem? Tu istnieje prawdziwie salomonowa odpowiedź – i rano, i wieczorem. Rano lepiej sięgnąć po lżejszy preparat pod oczy. Taki który szybko się wchłonie i będzie dobrą bazą pod trwały makijaż. Ranny krem pod oczy zawierać także może filtry UV, które ochronią skórę oczu przed słońcem.

Natomiast wieczorem możesz sobie pozwolić na krem pod oczy o gęstszej, bardziej tłustej strukturze. Taki krem zostawi na skórze grubszą warstwę okluzyjną i będzie się stopniowo wchłaniał przez całą noc.

A co z nakładaniem kremu w ciągu dnia? Oczywiście nałóż go za każdym razem, gdy oczyścisz twarz. Masaż oczu podczas nakładania kremu to zresztą dobry sposób na moment relaksu po powrocie z pracy 😊

Najważniejsze w stosowaniu kremu pod oczy jest to, żeby robić to regularnie.

Nakładanie kemu pod oczy – najczęściej zadawane pytania

W którym kierunku wklepywać krem pod oczy?

Kierunek nakładania kremu pod oczy zależy od tego, gdzie dokładnie aplikujesz krem. Jeśli nakładasz krem na dolną powiekę, wklepuj krem od zewnętrz do wewnątrz. Na górnej powiecie zrób odwrotnie – wklep krem od wewnętrznego kącika oka do zewnątrz. Pamiętaj, żeby nałożyć krem także na skórę obok oczu – tam, gdzie tworzą się kurze łapki. W tym miejscu najlepiej jest nałożyć krem okrężnymi ruchami, żeby rozprasować zmarszczki. 

Jaką ilość kremu pod oczy nakładać?

Skóra wokół oczu jest delikatna, dlatego lepiej nie obciążać jej zbyt dużą ilością kremu. Przeciążona skóra pod oczami może być podrażniona, a zapchane pory mogą spowodować stany zapalne.

Kiedy jednak widzisz, że potrzebuje wzmożonej troski, nałóż grubszą warstwę kremu, która spełni rolę maski. Po kilkunastu minutach usuń kosmetyk, który się nie wchłonął.

Kiedy stosować krem pod oczy: rano czy wieczorem?

Krem pod oczy najlepiej stosować zarówno na dzień, jak i na noc. Kremy pod oczy rano powinny przede wszystkim nawilżyć cerę i szybko się wchłaniać, żeby utrzymać makijaż oczu. Natomiast kremy pod oczy na noc mogą mieć bogatszy skład i pozostawiać na skórze grubszą warstwę, która będzie odżywiała skórę przez całą noc.

Czy naprawdę potrzebny jest krem pod oczy?

Skóra wokół oczu jest inna – cieńsza i delikatniejsza niż w innych miejscach na twarzy i ma mniej gruczołów łojowych i potowych. To sprawia, że ​​jest bardziej podatna na utratę wilgoci, zmarszczki, cienie i obrzęki. Dlatego krem do twarzy nie zapewnia wystarczającej regeneracji skórze pod oczami. Zwłaszcza jeśli wyraźnie doskwierają jej problemy – jest przesuszona, mało elastyczna lub podpuchnięta. Wtedy bez wahania sięgnij po krem pod oczy i stosuj go równie regularnie co krem do twarzy.

Nasza bestsellerowa kolekcja

SPRAWDŹ

Sprawdź
autor tekstu:
Redakcja Medeine

Zostań z nami w kontakcie

Mamy Ci tyle ciekawych rzeczy do powiedzenia.
Zapisz się do newslettera, a otrzymasz w prezencie zniżkę 10% na pierwsze zamówienie.